Herkese merhaba, ben Beril!

2011 yılında ilk kişisel blogumu açtığımdan beri kendi tecrübelerimi ve hayatımı paylaşıyorum. Moda blogu olarak başlayıp, aktif spor hayatına başlamamla beraber blogum, sağlıklı beslenme üzerine denediğim reçeteleri paylaştığım bir bloga dönüştü. Pilates eğitmenliği ile başlayan iş hayatım beni modelliğe ve ardından sağlıklı beslenmeyi hayatımın merkezine koymamla beraber tamamen aşçılığa yöneltti. Düzenli spor yapmamla beraber sağlıklı gıdaya olan ilgim arttı; bedenimi dinleyerek yaptığım araştırmalar beni hayvansal ürün kullanılmadan, pişirilmeden, tamamen bitki temelli olarak hazırlanan ‘Raw beslenme‘ alanına yöneltti.

vegan peynir

Yaptığım araştırmalar sonunda, büyük bir cesaretle ve heyacanla bu işin Dünyadaki en önemli okullarından birine, Los Angeles’a, Plantlab’e iki sene üst üste gittim. ‘Fundamentals of Raw’ , ‘Advanced Raw Cuisine’ , ‘Professional Raw Applications’, ‘Plant-based Cooking’ eğitimlerini aldım.

Türkiye’ye döndüğümde kendi kafemi açtım. Okulda öğrendiklerimi kendi kültürümüz ve damak tadımıza yakın bir hale getirerek, sosyal medya ve yazılı basına Raw, vegan kavramların öncüsü olarak defalarca konu olan kafemde, işletmeci ve şef pozisyonuyla 3 sene çalıştım. ‘Raw cake’ tatlılarımı herkese sevdirdim. ‘Raw Vegan Pastacılık‘ , ‘Artizan Vegan Peynir‘ gibi verdiğim sayısız profesyonel eğitimle beraber Bitki Temelli Mutfağın tanınmasına ve büyümesine katkı sağladım.

Şimdi, kafeden önce başladığım ama devam edemediğim Youtube kanalımda profesyonel eğitimlerimden farklı olarak evde kendime ve aileme hazırladığım kolay bitki temelli yemekleri, farklı bitkisel içeriklerle hazırladığım pasta ve tatlıları ve kendi tecrübelerimi paylaşmaya devam ediyorum.

BİTKİ TEMELLİ NE ANLAMA GELİYOR ?

Sebze, meyve, tahıllar, baklagiller ve tohumlarların kullanıldığı, hayvansal hiçbir ürünün kullanılmaması anlamına gelir. Vegan beslenmekle eş anlamlıdır. Et, tavuk, balık, süt, süt ürünleri,yumurta ve bal bu mutfağında dışında kalır.

Bitki temelli mutfağın sıkıcı ve tatsız olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Tarifler bölümünde kuruyemişlerden süt, yoğurt, peynir, pasta; sebzelerlerden soslar, cipsler; bakliyatlarlarden köfte, ekmek; meyvelerden dondurma, tatlı gibi hem besleyici hem çok lezzetli bir sürü tarif bulacaksınız. Protein oranı yüksek, rafine şekersiz, glutensiz, besleyici ve çok lezzetli bu mutfağı keşfetmeye davetlisiniz!

NEDEN BİTKİ TEMELLİ ?

Çoğu insan sağlık sorunları, gıda intoleransı, etik nedenler, çevre ve doğaya saygılı bir yaşam sürme bilinci gibi nedenlerden birinin daha ağır basmasıyla bitki temelli beslenmeyi tercih edebiliyor. Günümüzde bitki temelli beslenen çoğu kişinin artık bu tüm nedenlerden dolayı bitki temelli beslenmeye geçtiğini görüyoruz.

Beryway

BERYWAY NEDİR ?

Beryway benim bu zamana kadar biriktirdiğim tecrübelerimi; deneye yanıla, okuyarak, araştırarak ve en önemlisi hiç bitmeyen öğrenme merakımla hayatıma yedirdiğim sağlıklı yaşam felsefesini ve sürdürdüğüm yaşam tarzını sizlere aktaracağım bir platform. Bu platformda sadece bitki temelli yemek tarifleri veya eğitimler değil aynı zamanda sağlıklı ve mutlu yaşamaya dair kendi hayatımda uyguladığım yöntemleri, birlikte yapabileceğimiz grup aktivitelerini ve en önemlisi sizler için ürettiğim bitki temelli & vegan ürünlerimi paylaşıyor olacağım. Bu ürünlerden ilki Beryway Artizan Vegan Peynir olacak.

Peki nedir bu Beryway Vegan Peynir ?

  • Hiçbir hayvansal ürün, katkı, bağlayıcı, gluten, soya içermeyen bitkisel peynir alternatifidir.
  • Çiğ kaju, çiğ badem gibi kuruyemiş bazlıdır.
  • Bitkisel probiyotiklerle fermente edilir.
  • Sert ve yarı sert peynirler geleneksel yöntemlerle en az 21 gün yaşlandırılır. Sert bir kabuk yapısına ve yoğun bir aromaya sahiptir.
  • Kajuyu fermente ederek hazırlanan krem peynirler kahvaltıda ya da krakerlerin üzerine sürmek, dip sos olarak ya da meze yapımında kullanılır.
  • Artizan olarak üretilir, stokları sınırlıdır ve çeşitleri mevsime göre değişkenlik gösterebilir. Her bir ürün tek tek elde üretildiği için şekli ve dokusu farklılıklar gösterebilir.

Eğer hemen online sipariş vermek isterseniz buraya tıklayarak online mağazaya gidebilirsiniz.